منو
A+ A A-

گزارش کارگاه فن مقاله نویسی در مقالات برتر دنیا

  • دسته: اخبار
  • بازدید: 2844

کارگاه آموزشی "فن مقاله نویسی در مجلات برتر دنیا" روز دوشنبه 26 مرداد 94 ساعت 14 در سالن اجتماعات شهروند با حضور اساتید،دانشجویان و اعضای انجمن مدیریت راهبردی ایران برگزار گردید.
ضمن خوشامد گویی به  حضار، جلسه با بیانات جناب آقای پروفسور رحمان سرشت در مورد موضوع کاربردی کارگاه  و معرفی دکتر جلالی که در حال حاضر در واحد IT در MIT Business School  مشغول به کار هستند آغاز شد. 
سپس دکتر جلالی خلاصه ای از فعالیتهای 6 ساله خود درزمینه پروژه های تحقیقاتی و مدلسازی و شبیه سازی و کارهای بین رشته ای را در دانشگاه MIT بیان کردند که مهم ترین آن همکاری جهت پروژه های بهره وری انرژی  و نیز تحقیقات در مورد مراقبتهای سلامت و بهداشت و نیز تعیین پارامترهای مدلهای سیستم دینامیک بوده است. 
یکی از مقالات دکتر جلالی برنده جایزه بهترین مقاله دانشجویی در هلند و مقاله دیگر جایزه بهترین paper  دانشجویی در بوستون را کسب کرده و کتاب ابزارهای تحلیلی برای مدلهای دینامیکی تالیف ایشان که توسط MIT press به چاپ رسیده برنده جایزه Informs  شده است.پس از ارائه تجربیات کاری و تحقیقاتی، بحث مقاله نویسی و روشهای دریافت پذیرش از مجلات معتبر دنیا بصورت گفتگو با شرکت کنندگان آغاز گردید.
در این جلسه به بررسی علل رد شدن اکثر مقالات ایرانی به دلیل ضعف در نگارش مقاله اشاره شد و روشهای مقابله با آن توضیح داده شد. همچنین بر مقاله خوانی و تکنیکهای خواندن و درک یک مقاله تاکید شد.روش انتخاب موضوع و مشکلات جمع آوری ادبیات و پیشینه تحقیق که مورد سوال اکثر شرکت کنندگان بود بصورت جامع و کاربردی توسط دکتر جلالی توضیح داده شد.در ادامه، رویکردهای پژوهشی متفاوت محققین مورد بررسی قرار گرفت و رویکرد برتر معرفی شد.در مورد مباحث آماری در مقاله نویسی هم به نکات مهمی برای تهیه داده ها و تعیین روایی و پایایی آنها اشاره شد.همچنین بر ضرورت مرور نسخه نهایی توسط یک ویرایشگر انگلیسی زبان تاکید گردید. درانتها به پرسشهای حضار پاسخ داده شد و ساعت 16:45 جلسه به پایان رسید.

نوشتن دیدگاه


مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید