منو
http://issm.ir/modules/mod_image_show_kh2/cache/khoozestanSlide1kh-is-316kh-is-352.jpglink

نمایندگی استان خوزستان

http://issm.ir/modules/mod_image_show_kh2/cache/khoozestanSlide2kh-is-316kh-is-352.jpglink

نمایندگی استان خوزستان

http://issm.ir/modules/mod_image_show_kh2/cache/khoozestanSlide3kh-is-316kh-is-352.jpglink

نمایندگی استان خوزستان

«
»
A+ A A-

رییس انجمن مدیریت استراتژیک ایران: مدیریت راهبردی به روند توسعه شتاب می بخشد

شیراز- رییس انجمن مدیریت استراتژیک ایران گفت:یکی از نیازهای اساسی کشورما رو آوردن مدیران و برنامه ریزان به مدیریت استراتژیک و راهبردی است زیرا این امر به روند توسعه و پیشرفت کشور شتاب می بخشد.

 به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر سید محمد اعرابی روزدوشنبه در دومین کنفرانس مدیریت استراتژیک و راهبردی کشور در شیراز افزود: متاسفانه اغلب مدیران برنامه های بلند مدت را با برنامه های استراتژیک اشتباه می گیرند در حالی که برنامه های پنج ساله ، 20 ساله ، میان مدت ، کوتاه مدت و بلند مدت با برنامه مدیریت استراتژیک تفاوت دارد.

وی ادامه داد:اگر چه عامل زمان در برنامه های مدیریت استراتژیک دخیل است اما برنامه های مدیریت استراتژیک معطوف به زمان نیست و با برنامه های زمانمند تفاوت مبنایی دارد.

این استاد دانشگاه بیان کرد: برنامه ریزی برمبنای مدیریت استراتژیک باید بر مبنای مقدورات و کارکردهای عملیاتی و عینی انجام گیرد هرچند بکارگیری این عوامل نیز لزوما به معنی بکارگیری مدیریت استراتژیک نیست.

اعرابی اضافه کرد: بسیاری از مدیران در دستگاه های اجرایی شکست در برنامه ریزی ها را به گردن کمبود امکانات می اندازند در حالی که داشتن مقدورات و امکانات لزوما به معنی داشتن همه چیز نیست ، وقتی یک مدیر روش کار و مسیر مشخصی برای توسعه ترسیم نکرده است داشتن مقدورات و امکانات هر چند هم زیاد باشد کمکی به توسعه و پیشرفت دستگاه نمی کند.

وی گفت:درحالی که بکارگیری مدیریت استراتژیک می تواند راه توسعه را آسان کند و با کمترین مقدورات و امکانات بیشترین دستاوردها رادر راه رسیدن به جامعه آرمانی نصیب مدیران کند.

نوشتن دیدگاه


مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید